Martin Vrátník - překlady, tlumočení a včelaření

 • *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
  Deutsche Version

Novinky

Seznam nekvalitních medů

Email Tisk PDF

Nekvalitní medNa serveru aktuálně.cz se nedávno objevil seznam nekvalitních potravin, mezi kterými se bohužel (nikoliv však překvapivě) objevilo velké množství medů. Dovoluji si Vám zde prezentovat jejich seznam...

Obecně nedoporučuji kupovat med na kterém je označeno, že se jedná o "směsný med  ze zemí EU a mimo EU". Nedá se totiž přesně určit odkud med pochází a řada výrobců toho zneužívá. Již vůbec nedoporučuji kupovat sladkou břečku, která se jmenuje med na pečení. Naopak nákupem medu přímo od včelaře získáte nejen kvalitní a chutný přírodní produkt, ale také podpoříte české včelatře.

Aktualizováno ( 07. ledna 2012 v 15:47 )
 

První kontrola včelstev po zimě

Email Tisk PDF
První kontrola včelstev po zimě - sláva v úlu je živo :-)Dnes (25. února) se udělalo opravdu jarní počasí a rtuť teploměru na sluníčku šplhala ke 20 °C. V dobré náladě jsme s Mariánkou vyrazili zkontrolovat včelstva a k naší (no tedy spíše mojí :-) radosti jsme již cestou k úlům potkávali rozlétané včelky, které využívaly sluníčka k prvnímu jarnímu proletu. S napětím jsem očekával, kolik včelstev přezimovalo a s neskrývanou radostí shledal, že jsou všechny úly obsazené. Uvidíme, jak bude jarnímu rozvoji včelstev bude přát počasí.
Aktualizováno ( 25. února 2010 v 19:38 )
 

Kontakt

Kontaktujte mě
Martin Vrátník
Milhostov 24
CZ-350 01  Cheb
Tel.: +420 603 488 800
E-Mail:
Datová schránka (ID): 5vo3ai
Skype: pylorus
Můžete mě kontaktovat i přes skype